Ambasador Republiki Mołdawii w Opolu!

24 marca, na zaproszenie Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu oraz Instytutu Spraw Zagranicznych Collegium Nobilium Opoliense, do Opola przyjechał Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Mołdawii JE Iurie Bodrug. 
Nasz Gość rozpoczął swoją wizytę przed południem spotkaniem w opolskim ratuszu z Przewodniczącym Rady Miasta Opola i konsultantem RODM w Opolu Marcinem Ociepą, Pełnomocnikiem Prezydenta ds kontaktów z Zagranicą Januszem Karpińskim, Wiceprezesem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krzysztofem Dryndą i Doradcą Prezydenta Opola ds. kontaktu z uczelniami wyższymi Bartłomiejem Machnikem. Następnie JE zwiedził Muzeum Śląska Opolskiego, aby bliżej poznać nasz region. Później Ambasador odwiedził Uniwersytet Opolski, gdzie spotkał się z prorektorem prof. Januszem Słodczykiem, z którym rozmawiał o współpracy naukowej i nawiązaniu stałych relacji pomiędzy uczelniami. Obiad nasz Gość zjadł w towarzystwie Wicewojewody opolskiego Violetty Porowskiej oraz zastępcy Prezydenta Macieja Wujca.
O godzinie 16:30 Ambasador przyjechał do Villa Academica (siedziby RODM Opole), gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta, aby wygłosić wykład na temat sytuacji politycznej w Mołdawii oraz aspiracji tego kraju do wejścia do UE. Publiczność nie zawiodła i tym razem, Ambasador otrzymał kilkanaście pytań ze strony widowni. 
JE Iurie Bodrug to niezwykle ciepły i mądry człowiek, któremu życzymy samych sukcesów w promowaniu Mołdawii w Polsce.


Archiwum