Aktualności - Listopad, 2016
dsc_0128
29.11.2016
Konferencja w ramach obchodów 25-lecia powołania Grupy Wyszehradzkiej

29 listopada w Opolu odbyła się konferencja pt. "Czas Solidarności. Rewolucja węgierska 1956-2016" organizowana przez nasz Ośrodek. Swoją obecnością zaszczycili nas Konsul Generalna Węgier prof. Adrienne Kormendy, Burmistrz miasta Szekesfehervar Andras Cser-Palkovic (miasto partnerskie Opola), Wojewoda Opolski Adrian Czubak oraz przedstawiciele samorządów i nauki woj. opolskiego.
Tematem rozmów była Grupa Wyszehradzka, jej kondycja i perspektywy, jakie łączą się z wzajemną współpracą pomiędzy Polską, Węgrami, Czechami i Słowacją.

dsc_0043
28.11.2016
Wieczór z protokołem dyplomatycznym

28 listopada korzystając z zaproszenia Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu oraz Instytutu Spraw Zagranicznych Collegium Nobilium Opoliense Opole odwiedził Ambasador Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej Salah Lebdioui.
Jego Ekscelencja spotkał się z koordynatorem RODM w Opolu Marcinem Ociepą oraz wiceprezydentem Opola Maciejem Wujcem, a następnie z wojewodą opolskim Adrianem Czubakiem. Później Ambasador zwiedził Politechnikę Opolską, gdzie spotkał się z jej rektorem prof. Markiem Tukiendorfem.

Archiwum