Aktualności - Październik, 2017
img_0214
30.10.2017
Konferencja Tadeusz Kościuszko- polityka historyczna w służbie polskiej i amerykańskiej dyplomacji

25 października odbyła się organizowana przez nasz Ośrodek oraz Collegium Nobilium Opoliense konferencja pt. "Tadeusz Kościuszko - polityka historyczna w służbie polskiej i amerykańskiej dyplomacji".
Konferencja rozpoczęła się chwilę po godz. 10:00 w sali. im. Józefa Kokota Instytutu Politologii Uniwersytetu Opolskiego. 
Uczestników powitał w imieniu organizatorów Marcin Ociepa, dokonując jednocześnie krótkiego wprowadzenia do tematu konferencji, następnie głos zabrał prof. Tomasz Ciesielski, dyrektor Instytutu Historii UO. 

img_0264
30.10.2017
Ocalmy od zapomnienia

W sobotę, 28 października, zorganizowaliśmy akcję "Ocalić od zapomnienia", która miała na celu przypomnienie Opolanom o zabytkowej 204-letniej nekropolii przy ul. Wrocławskiej oraz posprzątanie części cmentarza. Mimo niesprzyjającej pogody zadanie zostało wykonane. Przez dwie godziny pracy uporządkowaliśmy teren i nagrobki w okolicach zabytkowej kaplicy cmentarnej. Liczymy, że za rok więcej mieszkańców Opola przyczyni się do pomyślności tej akcji. Dziękujemy pracownikom Zakładu Komunalnego w Opolu za udostępnienie sprzętu oraz wszystkim przybyłym. 

Archiwum